LEVENT MAZILIGÜNEY

is creating HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ ÇALIŞMALARI

2

patrons

About

Merhabalar,
Hukukun tüm evrensel ilkeleriyle hakim ve üstün, insan haklarının vazgeçilmez ve tartışılmaz olduğu bir Türkiye ve dünya için mücadele etmek istiyorum.
Bildiğiniz bazı çalışmalarıma yenilerini eklemek istiyorum.
Sorunumuz ortaktır. Çözümü de bellidir. Hukukun evrensel ilkeleri her koşulda hâkim olmalıdır. Toplumun her kesiminden insanların özgürlüğü hukuk güvencesi altında olmalı, adalet tesis edilmeli, kanunlar her bireye eşit uygulanmalıdır. Kararlar karşılıklı danışarak ortak akılla alınmalı ve güç (üstünlük) sadece hukukun gerektirdiği durumlarda kanundan kaynaklanmalıdır. Zenginlik, belli bir sınıfa veya düşünceye aidiyet ya da bir takım görevleri üstlenmiş olmak diğerleri üzerinde üstünlük nedeni olmamalıdır.
Bir yerde hukuksuzluk görüldüğünde, tavrını ortaya koymak için mağdurun kimliğini sormayan, hukuksuzluk karşısında ve insan haklarının savunulmasında “kimlik körü” olan insanlar hepimizin umududur.
Mağduriyetlerine rağmen yalnızca kendileri için değil, bağlı oldukları ulus ve tüm insanlık için el birliği ile çalışabilenler hepimizin umududur.
İnsanları sadece insan oldukları için sevebilenler hepimizin umududur. Tüm sorunlarımızın çözümü sevgi dilindedir.
Gözlerine bakıldığında umut ışıltıları görülen ve çevrelerine umut olabilen, insanlığa faydalı olabilmiş insanlardan bir insan olarak yaşamak dileğinde olan herkese selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum.
Umudunuz daim olsun.

Buradan elde edilen kaynak yalnızca hukuk merkezli, hukukun üstünlüğü amaçlı sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılacaktır.

Benimle birlikte hukukun üstünlüğü çalışmalarına destek olabilirseniz sevinirim.
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 5 exclusive posts
5
Writings
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 5 exclusive posts
5
Writings

Recent posts by LEVENT MAZILIGÜNEY

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits