Cep Hikayeleri

is creating Human Stories on Youtube

Select a membership level

Başlangıç desteği
reward item
$1
per month

Bir sonraki hikayenin kahramanını, konusunu, onun için hazırlanmış soruları görebileceksiniz.

2 kat destek
reward item
$2
per month
Yukarıdaki ayrıcalıkların aynısına sahip olayım ama biraz daha fazla destek vereyim diyen herkes için:)
Yeni hikayeleri birlikte seçelim
reward item
$3
per month
Size yapacağım hikaye önerilerinden hangisinin çekileceğini oylayarak birlikte karar verelim. Seçilen kişiye sormak için sizin de sorularınızı kullanalım.


+ Yukarıdakilerin hepsi.

7

patrons

About

Cep Hikayeleri, 2016 yılında Akın Andırın tarafından kurulan, Youtube üzerinden yayın yapan bir insan hikayeleri kanalıdır. Esnaftan ressama, ev hanımından müzisyene bugüne kadar 100’ün üzerinde insan hikayesi toplayan Cep Hikayeleri, her hafta yeni bir hikaye yayınlama hedefini aksatmadan devam ettirmektedir.
Projenin temel amacı, televizyonlar tarafından gözümüze sokulan ünlü hayatlarına alternatif olarak, "sıradan insan"ların hayatlarını seyircilerle paylaşmak ve bu hayatlardan yine biz sıradan insanlar için dersler çıkarmaktır.
Bunun yanında hikayelere konu olan insanlar ve onları izleyen insanlar arasında bir köprü kurmak projenin diğer bir temel amacıdır.
Bir esnaf, bir sanatçı, bir genç veya bir yaşlı; Cep Hikayeleri'ne göre herkesin anlatacak bir hikayesi vardır.

Günümüzde Youtube üzerinden yayın yapan kanalların 2 tür gelir kaynağı olabiliyor.
1- Youtube izlenme gelirleri.
2- Sponsorlu içerik gelirleri.

Cep Hikayeleri yayına başladığı günden bugüne paylaştığı 102 hikayeden sadece 7 tanesini sponsorlu olarak yayınlayabildi.
Youtube izlenme gelirleri ise ortalama olarak aylık 20 dolar civarında.

Cep Hikayeleri bu yola bir gelir kaynağı beklentisiyle yola çıkmamış olsa da, Patreon desteği yeni ve daha uzak noktalardaki hikayelere ulaşma konusunda önemli bir destek olacaktır.Öncelikli hedefim Cep Hikayeleri'ni daha interaktif bir şekilde kullanabilmek.
Youtube'un aksine Patreon'un takipçilerin taleplerini, yorumlarını, eleştiri ve fikirlerini birebir olarak daha iyi değerlendirebileceğim bir platform olduğuna inanıyorum.
Patreon'da oluşturulmuş olan destek sistemi sayesinde kamera arkasından ve çekim hazırlığı sürecinden görüntüler, Youtube'da paylaşılandan daha uzun versiyon hikayeler, Cep Hikayeleri görselleri taşıyan küçük hediyeler gibi daha fazla detayı takipçilerle paylaşabileceğim.
Goals
7 of 750 patrons
750 destekçiye ulaştığımda şu an işimin yanında bir yan proje gibi yürüttüğüm Cep Hikayeleri projesini öncelikli işim olarak yürütmeye başlayabileceğim.
1 of 2
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 61 exclusive posts
35
Images
5
Polls
35
Writings
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 61 exclusive posts
35
Images
5
Polls
35
Writings

Recent posts by Cep Hikayeleri

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits