Özgür Uysal

is creating video & articles about human relationship, sexuality, travel

Select a membership level

Have a good love life? Why not?
$5
per month
Road to succes to a solid relationship is to pass through self confidence, renovation and to be open-minded. For further info, check out my channel or ask me directly.
Özel destekçi
$5
per month

Yaptığım işleri beğeniyorsanız ve devam etmemi istiyorsanız bana destek olabilirsiniz.

Danışan destekçi
$15
per month

Merak ettiğiniz şeyleri cevaplıyorum

0

patrons

$0

per month

About

(English below)
Türkiye gibi bir coğrafyada en ciddi sorunun kadın-erkek ilişkilerindeki pek çok konunun bir tabu olması ve yeni fikirlere kapalı olmak olduğunu düşünüyorum. Bunun için 7 yıldır Cosmopolitan, Men's Health gibi dergilerde ilişkiler ve cinsellik üzerine yazılar yazıyor, 2 yıldır da http://youtube.com/inceisler kanalında kadın-erkek ilişkileri üzerine konular işliyorum. Biraz çetrefilli ve direnci çok olan bir yol. Bu nedenle desteğe ve destekçilere ihtiyacım var. Videolarımla bu konuda insanlara destek olabileceğim gibi bireysel sorunlarını çözmek adına yol gösterebilir, doğru soruları sormasını sağlayabilir, daha geniş bakmasını teşvik edecek tavsiyelerde bulunabilirim. Bana destek olursanız Türkiye'de kadın-erkek ilişkilerini ve cinsellik konularını aile içinde rahatça konuşulabilen ve okullarda ders olarak öğretilen normal birer temel konu haline getirmek istiyorum. Teşekkür ederim. 

At the heart of Asia, Europe and Middle East I think that one of the most important issue is that here on this geography, people do not want to talk about woman&man relationships and sexuality is still a taboo that is hiding under the suppressing culture. That is why I am writing about sex&relationship on Cosmopolitan Turkey, Men's Health Turkey for about 7 years. Until 2 years I am also podcasting videos on my youtube channel http://youtube.com/inceisler It is growing slowly but with confident steps. I can help people to solve their problems on their love life, make them ask the right questions to themselves, make them feel more self-confident about communicating people and even I can widen their vision on sexuality and romantic relationships. By making peace between folkways of Middle East and woman-man relationships I believe that this area and even world will be a more peaceful, understanding and fair place to live for all genders. You can watch my videos with English subtitles. Thank you for your support.
Goals
0 of 20 patrons
20 kişiye ulaştığımızda sadece patronlara özel bir buluşma düzenleriz. Tüm akşam sorularınızı cevaplarım.
1 of 1

Recent posts by Özgür Uysal

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits