Radek Moravec

is creating photo, graphic design, art

Select a membership level

$2 or more per month
$2
per month

0

patrons

$0

per month

About

My name is Radek Moravec and I am a Czech photographer, graphic designer and artist. In 2017 I created the profile @radekmoravec.cz on the social network Instagram, where I present my work in a very interesting and original way. Now my profile is followed by thousands of people from all over the world. Every day I receive a lot of messages from my fans that my profile is unique and it is one of the most fascinating profiles. I love this work, and also you do. I would like to turn my work to next level but I need your financial support for that. That's why I have created an account for Patreon. If you are interested in and you want to see my work more and more, I will be grateful for any financial support. Every dollar is another step to built dream of my life.

What is Patreon?

Patreon is a crowdfunding server where you can support your favorite artists from all of an artistic spectrum. You can help them to do what they love.


Why am I staying my "Patreon"?

Like patreon, You will see my post one week before posting on Instagram.
You will see how i create my photos.
You will know all news like the first.
You will support my work.
You will help me to built my dream.

Is Patreon the only way to support you?

No, I offer my prints and much more on my website www.radekmoravec.cz. By buying anything you can support my work.
Jmenuji se Radek Moravec a jsem český fotograf, grafický designer a výtvarník. V roce 2017 jsem si vytvořil profil @radekmoravec.cz na sociální síti Instagram, kde prezentuji svou práci velmi zajímavým a originálním způsobem. Dnes tento profil sledují tisíce lidí z celého světa. Každý den mi chodí zprávy o tom, že je tento profil světový unikát a je jeden z nejzajímavějších profilů, jaký kdy viděli. Baví to mě, baví to i Vás. Rád bych své tvorbě věnoval více času, ale k tomu potřebuji vaši finanční podporu. To je důvod, proč jsem si vytvořil účet na Patreon. Pokud Vás má práce zaujala a chcete častěji a více vidět mou tvorbu, budu vděčný za jakoukoli finanční podporu. Každý dolar je dalším krokem ke splnění mého životního snu.

Co je to Patreon?

Patreon je crowdfundingový server, kde můžete podporovat své oblíbené tvůrce z celého výtvarné spektra. Tím je udržet u toho, co je opravdu baví, přestože jim to nepřináší velký finanční zisk.

Proč se stám mým "Patreonem"?

Jako "Patreon" uvidíte mé příspěvky o týden dřív než sledující na Instagramu. 
Uvidíte jak mé fotografie vznikají.
Všechny novinky se dozvíte jako první.
Podpoříte tím mou práci.
Pomůžete mi splnit sen.

Je Patreon jediný způsob jak tě podpořit?

Ne, na svém webu www.radekmoravec.cz nabízím autorské tisky a mnohem víc. Zakoupením čehokoli můžete podpořit mou tvorbu.


By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
3
Images
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
3
Images

Recent posts by Radek Moravec

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits