Osman Ortaç

is creating Silah ve Eğitim Videoları

0

patrons

$0

per month

About

Ben Osman Ortaç
1949 yılında İstanbul’da doğdum. Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Yabancı dil olarak İngilizce biliyorum. Evliyim, bir oğlum var.

1991 yılında büyük bir taahhüt firmasının Genel Müdür Yardımcısı olarak mühendislik ve yönetim kariyerini noktalayıp kendi danışmanlık şirketimi kurarak serbest ticarete atıldım.
Bu yıldan sonra avcılık, atıcılık faaliyetlerine de ağırlık verdim. Özellikle Skeet ve tabanca atıcılığı konularında birçok müsabakaya katıldım ve dereceler aldım.

Silah merakım çok küçük yaşlarda başlamış aldığı başladı, aldığım meslek lisesi eğitiminin etkisiyle mekanik yeteneğe de ulaşarak birçok marka ve model silahın sökülmesi ve takılması konusunda uzmanlaştım. Bu bilgi ile Emniyet Genel Müdürlüğünün açtığı Silah Tamirciliği Sınavını kazanarak Silah Tamirciliği Belgesine sahip oldum. Silah teknolojisi ile birlikte iç, dış ve terminal balistik konularını da inceleyip hafif silah mühimmatları ile ilgili deneyim kazandım.

Yasalara saygılı, eğitimli ve bilinçli silahseverlik sloganı ile her kesimden silahlara yakın olan kişilerin eğitimi için gönüllü olarak Güvenlik Kuralları ve Temel Silah Eğitimleri yapıyorum. Sosyal medyada da inceleme, tanıtım ve eğitim faaliyetlerime devam ediyorum. Facebook’daki grubumu takip eden binlerce kişinin yanı sıra YouTube’ta da 80 bini aşkın takipçim var. Haftalık rutin içerik yüklemelerinin yanı sıra düzenli olarak canlı yayın da yapıyorum.

Yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılarak bilgi ve görgümü sürekli arttırmaktan ve dış yayınları ve gelişmeleri sürekli takip ederek bilgi ve deneyimimi sürekli güncellemekten hoşlanıyorum. Aynı zamanda Türkçeye silahlarla ilgili deyimleri kazandırmak amacıyla çeviri ve deyim geliştirme çalışmaları da yapıyorum. Bu amaçla üzerinde çalışmaya devam ettiğim ve anonim hale getirdiğim, 500’ü aşkın deyim içeren bir Ateşli Silahlar Sözlüğü mevcuttur.

Silahta güvenlik kurallarına en fazla önem ve özeni göstererek eğitim faaliyetlerinde bulunmayı, yurdumuzda çok yoğun olan ateşli silah kazalarını azaltmak ve önlemeyi kendime görev edindim. Özellikle yasa dışı silah kullanımı, türlü vesilelerle havaya veya gelişigüzel silah atmaya mani olabilmek üzere yorgun mermi ile ilgili yayınlar yapmakta, ayrıca merdiven altı silah imalatı ve satışına karşı da çeşitli faaliyetlere katılmaktayım.

Profesyonel yaşamıma da silah ve mühimmat üreticilerine danışmanlık yaparak devam ediyorum.

Recent posts by Osman Ortaç

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits